A SHOTOKAN KARATE MAGYARORSZÁGI TÖRTÉNETE
A shotokan karate hazai megalapítása Antal János sensei nevéhez fűződik. Antal János sensei 1972-ben belga állampolgárként tért haza. Megismerkedett Kecskés Sándorral és Szegedi János Tamással a Mélyépterv SC judo edzőivel, akik a Sütő utcában tanítottak önvédelmet. Egy körülbelül 20 fős csoport kezdte el, Kecskés Sándor vezetésével, Antal sensei irányításával, gyakorolni a Shotokan karate-t. Az alapítók közül sokan a mai napig is aktívak, például Bíró György, Kisgéczi Jenő, Kozma Erzsébet, Kurdi Gábor és még sorolhatnám. Elkezdték a Karate népszerűsítését, bemutatókat szerveztek, híradások jelentek meg. Felkarolta a Karate-t Galla Ferenc tanár úr judo mesteredző, a TF Küzdősport Tanszékének vezetője. Közben megtörténtek az első övvizsgák.
1976-ban több új klub alakult, a tanulókból klubvezetők lettek.
1977-ben a Körcsarnokban került sor az első versenyre.
1978-ban Kecskés Sándor vezetésével megalakult a Magyar Karate Testület. Az EB után Miyazaki sensei edzőtábort és danvizsgát tartott Budapesten.
1980 áprilisában az OTSH a Cselgáncs Szövetségen belül megalakította a Karate Szakbizottságot, ezzel hivatalosan is elismerve a Karate-t. A Szakbizottságba bekerült a Shotokan, a Kyokushinkai és a Taekwon-do.
1981-ben negyedik szakágként belépett a Kick-box. A shotokan képviselője dr. Gortvay István lett.
1982-ben megrendezett IBUSZ Kupán 24 ország vett részt.
1984-ben, a Budapesten rendezett IBUSZ Karate Világkupa, színvonalát tekintve világbajnokságnak is beillett.
1985-ben megalakult a Magyar Karate, Taekwon-do, Kick-box és más Harcművészetek Összövetsége.
1995-ben önálló Magyar Karate Szövetség, főtitkára Popper György.
1999 óta a Magyar Karate Szövetség vezetője dr. Mészáros János.
Egy igazi hírforrás 1980-ból!